Aranżacje z kwiatów sztucznych

Jeśli jesteś zainteresowany kursem, napisz do nas.
Ustalimy termin!

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, Szkoła florystyczna  utworzyła nowy kurs skierowany dla każdego, bez względu na doświadczenie. Kurs podczas którego nauczysz się wykonywać trwałe aranżacje z wykorzystaniem sztucznego materiału, gdzie materiał sztuczny w bardzo zbliżony sposób oddziałuje jak żywe kwiaty.
Po wstępie  teoretycznym, dotyczącym najważniejszych aspektów aranżacji kwiatowych w naczyniu – kompozycji, kolorystyki, harmonii oraz wykorzystywanych technik –  które stanowią najważniejsze aspekty przy  pracy z materiałem sztucznym.  Dowiesz się jak harmonijnie połączyć ze sobą różnorodny materiał, w tym przypadku materiał sztuczny.

Odpowiedni dobór naczyń do aranżacji, pod względem kształtu, proporcji czy wielkości jest równie istotny. Na kursie dowiesz się jakie naczynie o jakim kształcie  i dlaczego jest lepsze i czym sugerować się przy doborze materiału i innych akcesoriów. Aranżacje wykonamy na wielu podkładach o różnych kształtach, min. na półkolistych, owalnych, stożkowych oraz  podłużnych. Każdy uczestnik pod okiem instruktora wykona aranżacje wybranych form.

Kurs obejmuje również aranżacje pogrzebowe – nagrobne.  Podstawowe formy w postaci trójkąta, kropli, okrągłych oraz owalnych. Każdą  pracę wykonasz samodzielnie pod okiem doświadczonego instruktora.  Na koniec każdy z osobna wykona kalkulacje wykonanych aranżacji, i dowie się jakie najczęściej popełnia błędy.


Zaufali nam

Facebook
Instagram
Moodle