Kursy

Podstawy florystyki

Podstawy florystyki – dzięki temu szkoleniu dowiesz się, czy jest to „coś” dla Ciebie!

Jest to kurs przeznaczony specjalnie dla osób początkujących. Prezentuje podstawowe zagadnienia  zawodu i jest wstępem na wyższy poziom – kurs florysty.

Podczas kursu Podstawy florystyki uczestnicy uczą się podstawowych prac masowych, najczęściej wykonywanych w kwiaciarniach i pracowniach florystycznych. Na kursie przekazywane są teoretyczne i praktyczne informacje na temat pielęgnacji kwiatów ciętych i oraz elementarne techniki obsługi klienta i zagadnienia branżowe.

Po zakończeniu kursu Podstawy florystyki uczestnicy otrzymują:

  • dyplom ukończenia kursu
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu wg MEN.
czytaj więcej

Kurs Florysta

Nabyta wiedza na kursie Florysta pozwoli Ci być w pełni wykwalifikowanym, samodzielnym i kreatywnym pracownikiem, znającym wszystkie procesy florystyczne. To tutaj dowiesz się: jak założyć własną firmę, gdzie i od kogo kupić świetny materiał do pracy.
Na kursie Florysta nauczysz się łączyć naturę z elementami zdobniczymi, tworząc podstawowe prace masowe, najczęściej wykonywane w kwiaciarni lub salonach florystycznym jak również niepowtarzalne aranżacje florystyczne.

Kurs Florysta prowadzony jest w:

  • trybie dziennym – jeden zjazd w miesiącu od poniedziałku do czwartku (nauka trwa 12 miesięcy)

Potwierdzeniem zdobytych przez Ciebie umiejętności będzie egzamin państwowy złożony przed komisją w Krajowej Izbie Rzemieślniczej składającą się z czołowych Mistrzów Florystyki. Egzamin będący wstępem do osiągnięcia wiedzy na poziomie Mistrza Florystyki.

czytaj więcej

Mistrz florystyki

Kurs Mistrz florystyki przeznaczony jest dla osób, które ukończyły już kurs Florysta na poziomie czeladnika, mają stosowne doświadczenie w zawodzie (wymogi dopuszczające do egzaminu) i pragną doskonalić się w tej dziedzinie. Obejmuje między innymi zagadnienia takie jak: środki wyrazu twórczego, kompozycje w naczyniach, wiązanki i bukiety, dekoracje okolicznościowe, florystyka żałobna, florystyka ślubna, dekoracje wnętrz, kompozycje roślinne o charakterze wystawowym, także organizacja wnętrza salonu florystycznego, organizacja i zarządzanie firmą.

Po zakończeniu kursu Mistrz florystyki i zdaniu egzaminów uczestnicy otrzymują:

  1. Dyplom Mistrza Florystyki Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej (format A4 i i składany A6 wydany w 3 językach: polskim niemieckim i angielskim).
  2. Świadectwo wydane przez Izbę Rzemieślniczą potwierdzające uzyskanie tytułu Mistrza florystyki w zawodzie Florysty.
  3. Zaświadczenie o ukończeniu kursu (wg Rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 r).
czytaj więcej

Zaufali nam

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI