Bukiety na każdą okazję – klasyka i nowoczesność

Terminy:

  • 02.06.2020

3-dniowy specjalistyczny kurs florystyczny Bukiety na każdą okazję – klasyka i nowoczesność

kurs florystyczny bukiety

Ponad 60% prac wykonywanych przez florystów zajmują bukiety. Jest to zarazem najtrudniejsza forma florystyczna, bo wymaga nie tylko biegłości manualnej, technicznej, ale również kompozycyjnej. Któż by nie chciał dostać pięknego, lekkiego i zwiewnego bukietu o formie przestrzennej półkuli, który opowiada jakąś historie. Pamiętajmy, kwiaty są neutralne, to my tworzymy okoliczność z jakiego powodu je obdarowujemy. Inne kwiaty dobiera się dla mężczyzny, inne dla kobiety, nauczycielki, narzeczonej, dziewczyny. Obdarowując kwiatami, pragniemy pokazać moc i wielkość swoich uczuć lub emocji.
Każdy z klientów pragnąłby, aby bukiet zamówiony w waszej kwiaciarni był najpiękniejszy kolorystycznie i jak najbardziej przestrzenny, dlatego krok po kroku przybliżymy Państwu jak uzyskać biegłość w tworzeniu właśnie takich bukietów.

Na kursie:

  • rozpoczniemy od pielęgnacji kwiatów ciętych rozszerzając i uzupełniając, ale także potwierdzając Waszą wiedzę w tym temacie;
  • nauczymy najbardziej popularnej techniki układania, pokazując nawet jak poprawnie chwytać, aby uzyskać dany efekt. Gwarantujemy, że po kursie nie będzie to stanowiło dla Państwa żadnego problemu;
  • przećwiczymy, jak układać skrętolegle kwiaty do prezentacji w wazonach w kwiaciarni;
  • jak ułożyć biegle bukiet z samych róż w ilości 50, 100 i więcej – takich bukietów jak najwięcej Państwu życzymy 😊;
  • wyjaśnimy wszelkie zawiłości doboru materiału roślinnego od strony kolorystycznej i kompozycyjnej;
  • pod czujnym okiem trenerów będziemy tak długo ćwiczyć, aż każdy z Państwa poczuje się swobodnie w układaniu takich bukietów;
  • pokażemy jak najlepiej pakować gotowe bukiety zimą i jak dekoracyjnie w inne pory roku;
  • przybliżymy Państwu sprawdzony sposób prezentacji gotowych bukietów oraz podpowiemy jaką strategię marketingową zastosować w celu promocji.

Wykorzystamy te 3 dni na pewno intensywnie, ale nagrodą dla Państwa będzie nabyta umiejętność tworzenia ładnych, przestrzennych bukietów. Nasz kurs oparty przede wszystkim na treningu, gwarantujemy to Państwu! A potwierdza to ogromna popularność tego kursu w naszej placówce.

Tylko na podbudowie tego kursu będzie można tworzyć inne bukiety konstrukcyjne.

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić swój warsztat, bądź poszerzyć asortyment w kwiaciarni.

Dodatkowe informacje:

Termin: 2-4.06.2020.
Koszt kursu: 650 zł.

Zajęcia odbywają się w godzinach: 8:00-17:00.
Miejsce kursu: Łomianki (k/Warszawy) ul. Kampinoska 22
Możliwy dojazd komunikacją miejską, więcej informacji https://www.florystyka.com/kontakt

Oferujemy noclegi!

Serdecznie zapraszamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona.


Informacje o prowadzącym

Małgorzata Niska

Prekursorka florystyki w Polsce, współautorka podstaw programowych w zawodzie Florysta.
Założycielka pierwszej autorskiej szkoły florystycznej w kraju.
Mistrzyni Polski 1998 w układaniu kwiatów, Międzynarodowy Mistrz Polski 2000 r. Jako pierwszy florysta w Polsce brała udział we Florystycznych Mistrzostwach Europy w 2000 r. zajmując 8 miejsce, oraz w Pucharze Świata w 2002 r. plasując się na miejscu 11.   Zobacz więcej…

Galeria

Zaufali nam

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI