Florystyka żałobna

Terminy:

  • 28.06.2022

3-dniowy specjalistyczny kurs: Florystyka żałobna

Florystyka żałobna to bardzo istotna część naszego zawodu, która może również  stać się Waszą specjalizacją.
Kurs Florystyka żałobna przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych którzy chcą wzmocnić swój  warsztat bądź poszerzyć asortyment we florystyce żałobnej.

Zakres kursu

Kurs rozpoczniemy od zagadnienia pielęgnacji kwiatów ciętych rozszerzając i uzupełniając, ale także potwierdzając Waszą wiedzę w tym zakresie.
Pierwszą pracą jaką wykonamy będzie wiązanka nagrobna w tzw. ręku z naturalnymi łodygami. Pokażemy Państwu jak budować w niej przestrzeń zwracając uwagę na aspekty techniczne w tworzeniu tej aranżacji.
W każdej nawet najlepszej kwiaciarni może się zdarzyć, że zabraknie floretu. Pokażemy Państwu czym i jak go zastąpić. Kolejną wiązanką nagrobną jaką wykonamy będzie wiązanka w formie rombu.


Następne ćwiczenie również wykonamy na floretach, ale żeby było ciekawiej każdy z Państwa wylosuje swój kształt, nad którym będzie pracował. W puli będą: koło, owal, kwadrat, prostopadłościan, serce, trójkąt, kropla.
Wspólne omawianie wykonanych aranżacji  wskaże niedociągnięcia, ale utrwali też wcześniejsze zalecenia. Nasi kursanci bardzo sobie to cenią.
Coraz bardziej popularny staje się wieniec w formie pełnego koła. W grupach 2 osobowych wykonacie Państwo podkład zielony z różnych materiałów. Pokażemy techniki budowania profilu wieńca.
Nauczymy Państwa jak montować gąbkę florystyczną na korpusie uwzględniając symetrię i asymetrię oraz odpowiednie proporcje dekoracji.
Wspólne omawianie podsumuje to ćwiczenie.

Następne zadanie pomoże Państwu wprowadzić zupełnie nowe aranżacje do Waszej kwiaciarni. Tu również ogromne znaczenie będą miały kształty takie jak poduszki, serca, krzyże oraz kwiatowe wianki.
Trudno wprowadzić takie aranżacje w asortyment kwiaciarni, ponieważ podkłady do ich wykonywania są dość drogie. Zdradzimy Państwu kilka naszych tajemnic i trików czym i jak można je zastąpić… 🙂
Oczywiście nie zabraknie mocowania szarf i tu również zaproponujemy ciekawe rozwiązania.
Poza tym, przybliżymy Państwu sposób prezentacji gotowych prac z florystyki żałobnej oraz podpowiemy jaką strategie marketingową zastosować w celu promocji szczególnie przed Świętem Zmarłych.

Podsumowując, nasz kurs oparty jest przed wszystkim na ćwiczeniach. Wykorzystamy te 3 dni bardzo intensywnie, ale nagrodą będzie dla Państwa rozszerzenie i uporządkowanie nowych umiejętności w tworzeniu ciekawych aranżacji z zakresu florystyki żałobnej

Termin: 28-30.06.2022
Koszt kursu: 950 zł.

Zajęcia odbywają się w godzinach: 8:00-17:00.
Miejsce kursu: Łomianki (k/Warszawy) ul. Kampinoska 22
Możliwy dojazd komunikacją miejską, więcej informacji https://www.florystyka.com/kontakt

Oferujemy noclegi!

Serdecznie zapraszamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona.

 

*Zastrzegamy sobie możliwość do odwołania kursu z powodu niewystarczającej liczby osób.

Informacje o prowadzącym

Małgorzata Niska

Prekursorka florystyki w Polsce, współautorka podstaw programowych w zawodzie Florysta.
Założycielka pierwszej autorskiej szkoły florystycznej w kraju.
Mistrzyni Polski 1998 w układaniu kwiatów, Międzynarodowy Mistrz Polski 2000 r. Jako pierwszy florysta w Polsce brała udział we Florystycznych Mistrzostwach Europy w 2000 r. zajmując 8 miejsce, oraz w Pucharze Świata w 2002 r. plasując się na miejscu 11.   Zobacz więcej…

Galeria powiązana

Galeria

Zaufali nam

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI